• DEŇ MATIEK

Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ MATIEK .

• DEŇ MATIEK

• STAVANIE MÁJA

Deň Zeme
    21. 4. 2023

Deň Zeme na našej škole

V piatok 21.04. naša škola oslávila Deň Zeme viacerými aktivitami. Tento dôležitý  deň pre našu planétu si pripomíname už od roku 1970. Niekedy je náročné  uvedomiť si skutočnosť, že   my  všetci sme súčasťou prírody a pri tom  ju sami deň čo deň znečisťujeme a niekedy bezhlavo nakupujeme a produkujeme odpad, ktorý zahlcuje našu planétu a zabíja rastliny aj živočíchy.

Pani vychovávateľky pripravili pre deti zaujímavé  video,  kvízy a prezentáciu, pri ktorých si žiaci zábavnou formou mohli overiť svoje enviromentálne vedomosti a zručnosti. V telocvični deti vytvorili plagát.   Veľkým prekvapením bolo, že na našom školskom dvore sa vyzbieral odpad. Naši žiaci sa tešili, že tento školský deň bol trocha iný ako tie bežné a zároveň sa veľa naučili. V neposlednom rade vyčistili  prostredie školského areálu, kde trávia každý deň veľa času pri  rôznych hrách.Na.záver nakreslili kriedami veľkú zemeguľu.

ZŠ s MŠ Hrnčiarska Ves

20. 4. 2023
  • Zápis do prvého ročníka

Milí rodičia!

Opäť je tu obdobie, kedy sa  rozhodujete, ktorá základná škola bude pre Vaše dieťa tá správna. Ktorá mu vytvorí príjemnú atmosféru, ktorá ponúkne dobré priestorové vybavenie, moderné pomôcky, výborných učiteľov, zaujímavé mimoškolské aktivity, možnosť pracovať s počítačmi, učiť sa cudzie jazyky a pod.

Zápis budúcich prvákov pre školský rok 2023/2024

sa uskutoční  21. apríla 2023 (piatok) od 9,00 hod.

v priestoroch budovy základnej  školy.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Karneval.

Fašiangové obdobie je spojené so zábavou a KARNEVALOM. Nebolo tomu inak ani u nás v škole. Naši žiaci sa mohli zabaviť v maskách, ukázať svoju kreativitu pri príprave masiek. Bolo vidieť, že máme tvorivých žiakov a rodičov. Všetci prežili jedno čarovné dopopoludnie plné radosti, obohatené o krásne zážitky.

• Zimná sánkovačka 1 - 2 ročník

Do fotogalérie bol pridaný nový album Zimná sánkovačka 1 - 2 ročník.

• Ježiškova pošta

Do fotogalérie bol pridaný nový album Ježiškova pošta .

• Finančná gramotnosť 5 peňazí

Do fotogalérie bol pridaný nový album Finančná gramotnosť 5 penazí.

Dňa 19.12.2022 nám  našej škole  pripravili  tím odborníkov na finančné témy z Národnej banky Slovenska pani Bohuslava Brenkusová a Agáta Lešková a pán Boris.

Zážitkové vzdelávanie na tému „Príjem a práca“, ktorého cieľom bolo priblížiť deťom svet práce a peňazí hravým a interaktívnym spôsobom.

Vzdelávací modul v trvaní 120 minút ponúkol žiakom lepšie pochopiť hodnotu peňazí v kontexte práce. Príbeh histórie peňazí im objasníl prečo peniaze vznikli a aké platidlá sa používali v minulosti. Zistili akú funkciu plnili cechy a vyskúšali si fungovanie výmenného obchodu rôznych remeselníkov. Súťažnou formou sa naučili rozdiel medzi príjmami a výdajmi. Súčasť vzdelávania bola aj praktickú časť v ktorej si žiaci vyskúšali rozdeľovať peniaze v rodinnom rozpočte. Deťom sa aktivity páčili, každé dieťa bolo odmenené omaľovánkou, sladkou odmenou a prasiatkom na šetrenie peňazí. Chceli by sme sa  veľmi pekne poďakovať  za výborné aktivity, ktoré deti zaujali a veľmi sa im páčili.

• Vianočné vystúpenie pre členov ZO JDS a ZO SZPB.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočné vystúpenie pre členov ZO JDS a ZO SZPB..

• Úcta k starším

• Október Úcta k starším

Do fotogalérie bol pridaný nový album Október Úcta k starším.

• Danka a Janka

11. 10. 2022

Divadielko Danka a Janka

„Kompenzácia poplatku v školskom klube detí za žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia a v hmotnej núdzi“

Cieľom výzvy je kompenzácia poplatku za školský klub detí (ďalej len „ŠKD“) pre žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia, resp. z rodín v hmotnej núdzi. Tým sa  odstráni hlavná prekážka (poplatky za ŠKD) pri zapojení sa žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia, resp. z rodín v hmotnej núdzi do činnosti ŠKD.

• Medzinárodný deň detí

Do fotogalérie bol pridaný nový album Medzinárodný deň detí .

MDD - Saška Baška

• Zápis do 1. ročníka ZŠ

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ oznamuje,

že zápis do 1. ročníka  ZŠ

na školský rok  2022/2023 sa uskutoční

08.04.2022 t.j. v piatok o 9,00 hod.

Mikuláš

Do fotogalérie bol pridaný nový album Mikuláš.

28. 11. 2021

Vážení rodičia a žiaci oznamujeme Vám,

že od 29.11.2021 je prerušené vyučovanie z dôvodu karantény až do odvolania.

Zároveň sa prerušuje i prevádzka materskej školy !!!

Ďakujeme za pochopenie ZŠ s MŠ Hrnčiarska Ves.

O ďalších postupoch v súvislosti s otvorením ZŠ s MŠ Vás budeme informovať.

• Základná škola s materskou školou Hrnčiarska Ves
    980 13 Hrnčiarska Ves č.82