Materská škola -

• OKTÓBER – MESIAC ÚCTY K STARŠÍM

•              Jeseň, ktorej obdobím momentálne prechádzame, je až poeticky krásna. Nádherný čas, kedy sú stromy okolitých lesov odeté do pestrofarebných šiat a v diaľave už belejú končiare vrchov. Všetko je jasné, priezračné a čisté. Ostré slnečné lúče prerážajú chladné závany vetra a hladia naše tváre. Jeseň je naozaj krásna. A v jednom zo svojich mesiacov nám pripomína jednu z najvzácnejších cností, ktorá môže byť zrodená v duši človeka. Je ňou úcta k starším.

Starší ľudia si zaslúžia oveľa väčšiu úctu a vďaku ako sa nám zdá a to nielen v októbri, ale počas celého roka.

V našej materskej škole si každoročne pripomíname tento sviatok „Október – mesiac úcty k starším“. Pri tejto príležitosti sme pripravili program v podobe  piesní, básní a tanca. Naše pozvanie prijali starí rodičia našich detí, ktorí sa poďakovali nielen slovom, ale aj silným potleskom a úsmevom.

Sme radi, že sme spoločne prispeli k vytvoreniu peknej sviatočnej atmosféry a mohli tak vyjadriť úctu a vďaku našim starým rodičom.

„Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo sa mu zračí v oku, podľa slov, podľa vrások a bielych vlasov. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia  majú radi, hovorí jedna ľudová múdrosť.“

16. 10. 2019 deti z MŠ spolu s rodičmi za krásneho počasia vyrezávali tekvice. Čo dieťa to iný nápad, o čom svedčia aj tieto fotky.

• Základná škola s materskou školou Hrnčiarska Ves
    980 13 Hrnčiarska Ves č.82